Shimano Europe verhuist magazijn naar GXO-locatie in Venray

Shimano Europe verhuist magazijn naar GXO-locatie in Venray
Foto: Shutterstock

Nadat Shimano de opslag en logistiek had uitbesteed, verhuisden deze activiteiten naar België. Het bedrijf kampte vervolgens met leveringsproblemen.

Shimano Europe verplaatst zijn magazijnactiviteiten in België naar een locatie van GXO in Venray. Het Amerikaanse contractlogistiekbedrijf is gespecialiseerd in het beheren van uitbestede supply chains en warehousing.

De fietsonderdelenfabrikant besloot in 2022 om zich volledig te richten op zijn kernactiviteiten: verkoop, marketing en service. In het Belgische Tessenderlo moest na uitbesteding van de opslag een volledig geautomatiseerd magazijn worden ingericht voor ongeveer dertigduizend Shimano-producten. Dit besluit had tot gevolg dat het magazijn in Nunspeet dichtging. De Shimano-producten werden verplaatst naar een warehouse van logistiek dienstverlener Kühne+Nagel.

Afgelopen zomer ontstonden er leveringsproblemen bij Shimano Benelux. Sinds de uitbesteding aan Kühne+Nagel in 2023 bleken IT-systemen niet goed op elkaar afgestemd. Voor dealers betekenden de problemen dat zij moesten wachten op producten, zonder te weten wanneer deze geleverd zouden worden.

Van België naar Nederland

In een verklaring over de samenwerking met GXO schrijft Shimano dat “de uitdagingen vragen om een niet-geautomatiseerde aanpak”. Daarom worden de magazijnactiviteiten in België overgebracht naar de GXO-locatie in Venray. Shimano werkt al langer met GXO voor de activiteiten in Frankrijk. Met dit nieuwe contract wordt die samenwerking uitgebreid.

De overgang naar Venray is inmiddels gestart. Shimano streeft naar een soepele overgang en verwacht dat het magazijn volledig operationeel zal zijn op 30 september 2025.

Een eerdere versie van dit bericht verscheen op Bike Europe.