Garmin introduceert de Varia Vue: een fietskoplamp met geïntegreerde 4K-camera

Garmin introduceert de Varia Vue: een fietskoplamp met geïntegreerde 4K-camera
Varia Vue. Foto: Garmin.

Garmin heeft een multifunctionele koplamp met geïntegreerde 4K-camera ontwikkeld. De Varia Vue moet de zichtbaarheid en veiligheid van fietsers verbeteren en helpt bij het registreren van incidenten.

De Varia Vue combineert een felle koplamp van zeshonderd lumen met een ingebouwde camera die automatisch begint met opnemen zodra deze een incident detecteert. Beelden van voor, tijdens en na het incident worden opgeslagen op een geheugenkaart (apart verkrijgbaar). Dankzij elektronische beeldstabilisatie blijft het videomateriaal helder en bruikbaar, ongeacht de omstandigheden.

Afgestemde verlichting

De Varia Vue is compatibel met andere accessoires van het technologiebedrijf, zoals de Varia RCT715, een achteruitkijkradar en achterlicht met geïntegreerde camera. Wie de producten combineert, kan ritten zowel aan de voor- als achterkant visueel vastleggen. De video's van gebruikers die ook een abonnement hebben op de online opslag van Garmin Vault, worden via wifi automatisch geüpload naar de cloud. Via de bijbehorende app kunnen rijders de beelden bekijken en bewerken.

De slimme koplamp past zich automatisch aan op basis van rijsnelheid en omgevingslicht, mits verbonden met een compatibele Edge-fietscomputer. De lichtbundel bevat een ingebouwde begrenzer die hinder voor tegenliggers voorkomt, zonder afbreuk te doen aan zicht of veiligheid. Gebruikers kunnen kiezen uit vijf lichtmodi, afgestemd op dag- en nachtgebruik.

Varia Vue. Foto: Garmin.
Varia Vue. Foto: Garmin.

Ook voor langere tochten

De Varia Vue is ontworpen met het oog op praktische toepasbaarheid tijdens lange ritten. De batterij gaat tot zeven uur mee wanneer de dagflitsmodus en camera gelijktijdig worden gebruikt, en tot negen uur wanneer alleen de camera is ingeschakeld. Opladen tijdens gebruik is mogelijk, waardoor het apparaat ook geschikt is voor langere tochten. Daarnaast kunnen camera- en koplampinstellingen op elk moment worden aangepast via de Edge-fietscomputer of via de Varia-app.

De geïntegreerde microfoon registreert heldere audio tijdens het fietsen, wat de bruikbaarheid van het opgenomen beeldmateriaal verder vergroot. Met bestaande Edge-voorbeugels kan de Varia Vue gemakkelijk worden toegevoegd aan bestaande set-ups. De Garmin Varia Vue is beschikbaar via erkende verkopers en heeft een adviesprijs van 549,99 euro.